Zioła

Zioła, wspaniałe rośliny lecznicze, które zapewniają zdrowie

Przywrotnik pospolity (Alchemilla vulgaris)

Odnajdziemy go w grupie traw. Jest to roślina popularna w lecznictwie już od bardzo dawna. Jadalne sa liście, zbierane przed kwitnieniem, choć ich smak nie jest zbyt dobry- gorzkawy. Dodaje się je do zup czy też sałatek, przyrządza się też z nich napój zdrowotny.

Przywrotnik jest bogatym źrodłem witaminy C, zawiera także minerały takie jak fosfor, wapń i magnez. Z innych substancji czynnych zawiera karoteny, garbniki, śluzy, gorycze, kwas salicylowy oraz inne substancje.

W lecznictwie wykorzystuje się przywrotnik dość często. Poprawia trawienie, stosuje się go w chorobach nerek (kamica) gdzyż działa moczopędnie. Zaleca się go kobietom przy klimakterium, obfitych miesiączkach a nawet przy trądziku. Stosuje się go też zewnętrznie na trudno gojące się rany. Przywrotnik jest składnikiem mieszanek odchudzających. Jest towięc  zioło docenione przez kobiety.

Zioła

image

Zioła towarzyszą człowiekowi od tysięcy lat, służyły jako pokarm, oraz lek. Metodą doświadczenia i tradycji trwających przez setki lat, ludzie przekazywali sobie wiedzę o działaniu leczniczym ziół. Serwis do którego trafiliście, mamy nadzieję sprawi, że zioła odkryją przed Wami nieco tajemnic.